Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy - V edycja

2014-09-23 08:57
Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy - V edycja


Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do intensywnego i efektywnego poszukiwania pracy.
 

O skierowanie na szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy mogą ubiegać się osoby, które w okresie ostatnich 2 lat nie uczestniczyły w tego typu szkoleniach.
Zainteresowani udziałem w szkoleniu proszeni są o składanie wypełnionych kart zgłoszenia, u specjalistów ds. rozwoju zawodowego, w pokoju Nr 15 /I piętro/ lub o kontakt z doradcą zawodowym, pokój Nr 19 /I piętro/.

Druki „Karty zgłoszenia na szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy” są dostępne na stronie internetowej oraz w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy na stanowiskach bezpośredniej obsługi osób bezrobotnych.

Złożenie „Karty zgłoszenia na szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy" jest warunkiem uczestnictwa w rekrutacji, ale nie oznacza zakwalifikowania do udziału w szkoleniu.
Jednocześnie PUP informuje, że liczba uczestników jest ograniczona, gdyż grupa szkoleniowa może liczyć maksymalnie 12 osób.


W trakcie szkolenia uczestnicy:

  • poznają procesy i tendencje zachodzące na rynku pracy
  • dokonują bilansu swoich umiejętności, możliwości i predyspozycji zawodowych, co może być inspiracją do znalezienia odpowiedniej pracy lub samozatrudnienia
  • przygotowują się do autoprezentacji
  • poznają zasady pisania dokumentów aplikacyjnych
  • nabywają umiejętności przydatne w trakcie prowadzenia rozmów z pracodawcami
  • wymieniają doświadczenia z osobami, które znajdują się w podobnej sytuacji.

Szkolenie trwa trzy tygodnie.

W trakcie dwóch pierwszych tygodni doradca zawodowy realizuje 18 sesji szkoleniowych, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i rozwijają praktyczne umiejętności poszukiwania pracy.

Trzeci tydzień przeznaczony jest na aktywne poszukiwanie zatrudnienia przez uczestników szkolenia z praktycznym zastosowaniem poznanych zachowań, metod i technik poszukiwania pracy oraz konsultacje z doradcą zawodowym.
Osobom bezrobotnym w trakcie odbywania szkolenia przysługuje stypendium szkoleniowe.

Uczestnik po ukończonym szkoleniu otrzymuje zaświadczenie.