Od przyszłego roku ruszy w Brzesku Hospicjum Domowe

2014-09-19 09:46
Od przyszłego roku ruszy w Brzesku Hospicjum Domowe

W Brzesku od ponad czterech lat działa hospicjum w którym przebywają ludzie chorzy na nowotwory dla których współczesna medycyna nie zna ratunku. Cierpiących na nieuleczalne choroby przybywa, jednak czasami brakuje dla nich miejsc w stacjonarnych placówkach stąd pomysł, by przy Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym powstało hospicjum domowe.- Czyli wizyty domowe specjalistów, lekarzy i pielęgniarek u osób najciężej chorych, którzy pomogą rodzinie się opiekować pacjentami. Czasami przekracza to możliwości finansowe członków rodziny, które mają takie osoby w domach - mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski. Wszystko finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.- Chory może przebywać w domu co na pewno ma wpływ ja jego psychikę. Może liczyć z profesjonalnego wsparcia fachowców a nawet sprzętu medycznego mówi Józefa Szczurek- Żelazko, radna wojewódzka. Brzeskie Hospicjum Domowe zostanie uruchomione już w przyszłym roku.

Posłuchaj relacji: http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/brzesko/7578-od-przyszlego-roku-ruszy-w-brzesku-hospicjum-domowe

Źródło: www.rdn.pl