Staże zawodowe dla uczniów

2014-08-26 13:46
Staże zawodowe dla uczniów

W stażach zawodowych uczestniczyło 49 uczniów z następujących szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Celem takich działań było wsparcie pozycji uczniów na rynku pracy poprzez zdobycie pierwszych doświadczeń w pracy zawodowej, jak również wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej podczas kursów, realizowanych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

Uczniowie odbywali staże w następujących branżach: turystyczno-gastronomicznej, usługowej, informatyczno-elektronicznej oraz mechaniczno-mechatronicznej w przedsiębiorstwach i instytucjach takich, jak: Studio Delta, a4studio, F.H.U. COMTEL, Karpiel Sp. z o.o., Restauracja Planeta, Restauracja Luna, Pałac Goetza, Zasada-Trans-Spedition, Autoserwis Sp. z o.o., Urząd Miejski w Czchowie, Urząd Skarbowy w Brzesku, Urząd Gminy w Gnojniku, Urząd Gminy w Iwkowej.

Należy podkreślić, iż udział w stażach zawodowych dał uczniom nie tylko możliwość otrzymania wynagrodzenia, ale również przyczynił się znacznie do ich rozwoju zawodowego.

Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

oprac. Monika Ogar, Wydział Edukacji starostwa Powiatowego w Brzesku