Rajd Rowerowy Sieci Współpracy i Samokształcenia

2014-05-30 08:34
Rajd Rowerowy Sieci Współpracy i Samokształcenia

Podsumowanie było dość nietypowe, bo połączone z wycieczką rowerową ulicami Brzeska. Pomysł na takie spotkanie zrodził się jakiś czas temu, kiedy na zajęciach sieci pojawiła się pani Alicja Koźmińska i opowiedziała o akcji planowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Odjazdowy bibliotekarz”. Uczestnikom sieci spodobał się ten pomysł i postanowili w taki właśnie sposób promować czytelnictwo nie tylko wśród młodzieży, ale i wśród mieszkańców Brzeska.

Spotkanie rozpoczęło się wizytą w szkolnej bibliotece w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Uczestnicy mogli obejrzeć bezcenne zbiory biblioteczne, niegdyś należące do rodziny Goetzów Okocimskich. Potem nastąpił przejazd na pięknie odnowiony rynek Brzeska. Stamtąd wszyscy wyruszyli w stronę letniego pałacu Goetzów Okocimskich. Niektórzy wspominali szkolne lata spędzone w tym budynku, a ci, którzy pierwszy raz oglądali rezydencję, nie kryli zachwytu nad wnętrzem i otoczeniem.

Ciemne burzowe chmury nie wystraszyły naszych rowerzystów, którzy w zgranym zespole dotarli do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku, gdzie czekała na nich pozostała część grupy. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, którzy cały czas towarzyszyli uczestnikom wycieczki.

Na koniec każdy otrzymał certyfikat z rąk starosty brzeskiego Andrzeja Potępy.

Więcej o sieciach współpracy oraz o innych inicjatywach realizowanych w ramach projektu znajduje się na portalu edukacyjnym powiatu brzeskiego (http://www.edukacja.powiatbrzeski.pl/).