Serwisy

tematyczne

Ciekawe linki

Serwisy tematyczne

Alicja Rega - reprezentantka Polski w Finale Junior Eurovision Song Contest 2017

image

Za nami krajowe eliminacje do 15. Konkursu Eurowizji Junior. Spośród 10 finalistów jury oraz widzowie zdecydowali, że w Gruzji reprezentować nas będzie ALICJA REGA!
Serdecznie gratulujemy!

15. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 odbędzie się 26 listopada 2017 roku w Tbilisi.

ALICJA REGA - MÓJ DOM

Alicja Rega to 14-letnia wokalistka pochodząca z Łysej Góry (powiat brzeski). Doświadczenie sceniczne zdobyła, śpiewając od 5 roku życia na scenach konkursów i festiwali muzycznych. Artystka zdobyła ponad 20 najwyższych nagród i Grand Prix na ogólnopolskich, jak i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Regularnie bierze udział w największych konkursach wokalnych Europy, m. in. na Malcie, Litwie, w Niemczech, Rosji, Estonii, Bułgarii, Czechach i w Polsce.
W 2015 roku była finalistką programu telewizyjnego „Mali Giganci” (TVN) i zdobyła tytuł „Najlepszego wokalu I edycji” oraz zdobywczynią II miejsca w programie „Hit Hit Hurra” (TVP1). W tym samym roku wystąpiła w dwóch utworach na płycie „Mali Giganci” wydanej przez Universal Music Polska. Do tej pory wokalistka pojawiła się w solowych wykonaniach na 4 wydanych albumach długogrających.
Wokalistka występowała u boku takich artystów, jak: Piotr Rubik, Grzegorz Hyży, Michał Szpak, Sound’n’Grace, Łukasz Zagrobelny i Golec uOrkiestra. Współpracowała także jako solistka z krakowską orkiestrą symfoniczną i tarnowską orkiestrą jazzową Big Contest Band.
Alicja obecnie uczy się w Gimnazjum Dwujęzycznym św. Kingi, a także w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia na wydziale jazzowym. Głos kształci w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.