Stypendia Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów

2016-10-27 14:13
Stypendia Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów

Stypendium Starosty Brzeskiego może otrzymać uczeń, który w danym roku szkolnym jest laureatem lub finalistą międzynarodowej, krajowej olimpiady przedmiotowej, ogólnopolskiego konkursu wiedzy lub jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. Stypendium przyznawane jest za najwyższe osiągnięcie w danej edycji konkursowej.

Stypendia Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Brzeskiego w roku szkolnym 2015/16 otrzymali:

1)Dominik Wołek
uczeń  Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku
finalista krajowej olimpiady przedmiotowej - finalista XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie elektryczno – elektronicznej

2)Marek Świerczek
uczeń Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku
finalista krajowej olimpiady przedmiotowej - XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

3) Justyna Jakubik
Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
laureatka konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim - III miejsce w konkursie „DRZEWO RECENZJI 2016 Warto czy nie warto przeczytać?

4)Klaudia Zdybel
Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
laureatka ogólnopolskiego konkursu wiedzy - III miejsce w III edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” oraz Wyróżnienie w kategorii soliści w konkursie na najlepszą interpretację piosenki pochodzącej z repertuaru Piwnicy Pod  Baranami „Ta nasza Młodość”

5) Patryk Bober
Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
finalista ogólnopolskiego konkursu wiedzy - IV Miejsce w Finale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprocesor

6)  Kacper Put
laureat konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim - Laureat III edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami Żołnierzy Wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii”.