Informacja epizootyczna

2016-06-24 11:43
Informacja epizootyczna

W dniu 17.06.2016 r. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brzesku otrzymał informację o niepokojących objawach klinicznych w ulach zlokalizowanych na terenie pasieki w miejscowości Gnojnik. Przeprowadzono na terenie pasieki dochodzenie epizootyczne połączone z pobranie prób do badań z każdej rodziny pszczelej . W dniu 21.06.2016 r do Powiatowego Inspektoratu w Brzesku wpłynęła informacja o dodatnim wyniku badania potwierdzającym wystąpienie choroby zakaźnej-Zgnilca Amerykańskiego Pszczół w 17 ulach na terenie pasieki . W dniu 21.06.2016 r zostały wdrożone procedury zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 14 września 2005r w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół.(Dz. U. nr 187, poz. 1574). Do wojewody małopolskiego został wysłany projekt rozporządzenia w którym zawarte zostały granice obszaru zagrożonego wystąpieniem choroby zakaźnej zgnilca amerykańskiego pszczół , po jego publikacji na terenie obszaru zagrożonego zostanie przeprowadzony przegląd pasiek przez urzędowych lekarzy weterynarii, celem eliminacji kolejnych ognisk choroby zakaźnej. Powiatowy Lekarz Weterynarii w załączniku do pisma przesyła informacje dotyczące w/w choroby zakaźnej.

ULOTKA