Jaką szkołę wybrać – Powiatowe Targi Edukacyjne 2016

2016-02-08 10:34
Jaką szkołę wybrać – Powiatowe Targi Edukacyjne 2016

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej jest niezwykle istotnym krokiem każdego absolwenta gimnazjum. Wiąże się on z podjęciem decyzji odnośnie dalszej drogi kształcenia, przyczyniając się tym do osiągnięcia zamierzonego celu, a mianowicie do uzyskania wymarzonego zawodu. Zarówno dzięki umiejętności poznania siebie, gromadzenia informacji o wymarzonej szkole, jej kierunkach kształcenia, a także możliwości rozpoznania rynku pracy, wybór szkoły będzie trafny, co rzutować będzie w przyszłości na dalsze losy młodego człowieka.

Aby dokonać właściwego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, zgodnego z własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami zawodowymi, warto zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia jaką oferują szkoły powiatu brzeskiego.

W dniach 16 – 18 luty 2016 r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku, mieszczącym się przy ul. Piastowskiej 2B, odbędą się Powiatowe Targi Edukacyjne, które organizowane są z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjów.

Celem Targów jest wyposażenie absolwentów gimnazjów w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim w roku szkolnym 2016/2017, którą będzie można uzyskać przy stoiskach szkół oraz na plakatach. Ponadto obecni na Targach Gimnazjaliści będą mogli otrzymać bezpłatne egzemplarze Informatora dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych i szkół dla dorosłych w Powiecie Brzeskim.

Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych jest Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.
www.informatorbrzeski.pl