Ogłoszenie o naborze kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

2015-09-30 13:34

Starosta Brzeski ogłasza nabór kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Brzesku przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie prowadzących działalność statutową na terenie Powiatu Brzeskiego.

1. Karty zgłoszenia kandydata na członka do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Brzesku  należy przesłać na adres: Starostwo Powiatowe w Brzesku, ul. Głowackiego 51, 32-800 Brzesko do 30 października 2015r.

2. Zgodnie z uchwałą Rada liczy 8 członków, w tym:
dwóch przedstawicieli Rady Powiatu Brzeskiego,
dwóch  przedstawicieli Zarządu Powiatu Brzeskiego
czterech przedstawicieli organizacji pozarządowych prowadzących  działalność statutową  na terenie Powiatu Brzeskiego.

3. Przedstawicieli organizacji wskazuje Starosta spośród kandydatów zgłoszonych przez organizacje. Wyłonienie kandydatów organizacji odbywa się z uwzględnieniem  zasady reprezentatywności oraz aktywnej współpracy z Powiatem.

4. Kadencja Rady trwa trzy lata.

5. Każda organizacja może zgłosić jednego kandydata na członka Rady.

6. Niekompletne zgłoszenie kandydata do Rady podlega odrzuceniu.

7. Kartę można pobrać w formie elektronicznej (plik do pobrania poniżej) lub w formie papierowej w Wydziale Rozwoju Powiatu, Inwestycji i Promocji Starostwa Powiatowego w Brzesku, ul. Głowackiego 51, pok. 322.

8. Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Rozwoju Powiatu, Inwestycji i Promocji, tel. (14) 66 311 33 wew. 194.

Podstawa prawna:
Uchwała Nr XXII/220/2013 rady Powiatu Brzeskiego z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Brzesku (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego 2013 r., poz. 1220)

Pliki do pobrania:
Karta zgłoszenia kandydata na członka do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Brzesku.