Płatne staże dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Brzeskiego

2015-07-28 11:20
Płatne staże dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Brzeskiego

W płatnych stażach bierze udział 38 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Brzeski: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze. Przez okres 4 tygodni mają oni szansę na zaprezentowanie i pogłębienie swoich praktycznych umiejętności związanych z nauką zawodu w jednej z pięciu następujących branż: usługowej, turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, mechaniczno-mechatronicznej oraz  budowlanej. Najcenniejszym aspektem stażu jest z pewnością indywidualny rozwój zawodowy, umożliwiający uczniom zdobycie doświadczenia, które podniesie ich  wartość jako przyszłych kandydatów na rynku pracy. Ponadto, w zamian za swoją pracę stażyści uzyskają wynagrodzenie w postaci stypendium stażowego w wysokości 1 500 zł.

Wśród licznych przedsiębiorstw i instytucji, które zadeklarowały chęć nawiązania współpracy są m.in. Urząd Miejski w Czchowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzesku, Restauracja PLANETA w Brzesku, Zasada Trans-Spedition w Brzesku, Małopolska Wytwórnia Maszyn w Brzesku, Pracownia Geodezyjna GEO-PLAN w Brzesku oraz Hotel SORAY w Wieliczce.

Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.