Konwent Wójtów i Burmistrzów

2015-04-13 11:41
Konwent Wójtów i Burmistrzów

W trakcie spotkania omówiono również zagadnienia w zakresie bieżącej współpracy gmin z samorządem powiatu. Obecny na spotkaniu starosta brzeski Andrzej Potępa poruszył kwestie projektu turystycznego, który przygotowywany jest do wdrożenia, przy udziale środków z nowej perspektywy finansowej 2014 - 2020, współfinansowania realizacji budowy ciągów pieszych przy drogach powiatowych, zakupu motopompy dla PSP Brzesko oraz darmowych szczepień przeciwko pneumokokom.

Przedyskutowano również sprawę przejęcia obiektu dworca PKP w Sterkowcu i roli jaką może pełnić ta stacja kolejowa w systemie komunikacji dla rozwoju ruchu turystycznego.

Tekst i zdjęcia: www.borzecin.pl