Przebudowa dróg powiatowych nr 1430K oraz nr 1434K

2015-03-23 10:17
Przebudowa dróg powiatowych nr 1430K oraz nr 1434K

Objęte inwestycją odcinki dróg powiatowych położone są w środkowej części powiatu brzeskiego na terenie gminy Brzesko i Dębno – przebiegają przez miejscowości Brzesko, Jadowniki, Sterkowiec, Maszkienice i Wola Dębińska, stanowiąc główne połączenia tych miejscowości i jednocześnie główny objazd alternatywny dla drogi krajowej nr 94 Kraków – Przemyśl oraz wojewódzkiej nr 768 Jędrzejów – Brzesko na odcinku Dębno – Brzesko.

Drogi przebiegają w terenach gęstej zabudowy, a funkcja tego układu komunikacyjnego oraz panujące tam natężenie ruchu drogowego powodują postępujące uszkodzenia nawierzchni i infrastruktury drogowej, stanowiąc tym samym potencjalne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.
Modernizacja tego ciągu drogowego spełni oczekiwania społeczne w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa ruchu, ułatwienia dostępności do instytucji publicznych oraz podniesienia atrakcyjności otoczenia.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 3,8 mln zł, z czego 50% kosztów sfinansuje budżet państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych a ponad 1,6 mln zostanie przeznaczone z budżetu Powiatu Brzeskiego. W inwestycji będą również partycypować gminy na terenie których będą trwały prace. Gmina Brzesko dołoży do budowy 400 tys. zł, a Gmina Dębno 142 tys. Prace nad realizacją zadania potrwają do 30 września 2015 r.