Powiatowa Olimpiada Wiedzy nt. HIV/AIDS

2014-12-15 15:00
Powiatowa Olimpiada Wiedzy nt. HIV/AIDS

Celem Olimpiady było spopularyzowanie wiedzy młodzieży na temat zwalczania AIDS, zapobiegania zakażeniom HIV oraz promowanie zdrowego stylu życia bez narkotyków, alkoholu oraz niedojrzałych i nieodpowiedzialnych zachowań, podwyższenie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych, kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.
Do rywalizacji zaproszono wszystkie szkoły gimnazjalne z terenu powiatu brzeskiego. Wyzwanie podjęła blisko połowa. Szkoła przystępująca do programu zobowiązana była do przeprowadzenia etapu szkolnego Olimpiady. Każde gimnazjum mogło zgłosić do etapu powiatowego tylko jednego ucznia. Podczas finału wszyscy laureaci etapu szkolnegopisemnie odpowiadali na 40 pytań testu wielokrotnego wyboru. Laureatami Olimpiady Powiatowej zostali: Anna Krakowska – Publiczne Gimnazjum w Iwkowej, Radosław Racięga – Publiczne Gimnazjum w ZS w Złotej oraz Nataniel Borowiec – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzesku.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 12 grudnia w sali konferencyjnej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku. Nagrody wręczyli starosta brzeski Andrzej Potępa oraz powiatowy inspektor sanitarny – Jarosław Foremny.