Blisko 2,5 miliona złotych dotacji na drogi

2014-11-07 07:49
Blisko 2,5 miliona złotych dotacji na drogi

Komisja powołana przez Wojewodę Małopolskiego zakończyła ocenę wniosków o dofinansowanie zadań własnych złożonych w naborze na 2015 r. w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. W opublikowanej właśnie wstępnej liście rankingowej Powiat Brzeski znalazł się na czwartym miejscu. W sumie małopolskie samorządy złożyły 86 wniosków. W wyniku oceny 76 wniosków uzyskało pozytywną ocenę merytoryczną.

Nabór wniosków na budowę/przebudowę/remont dróg lokalnych na 2015 r. w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój trwał od 1do 30 września 2014 r. Gminy i powiaty mogły starać się o przyznanie dotacji w wysokości nieprzekraczającej 50% kosztów inwestycji drogowych planowanych na 2015 r. Dotacja nie mogła przekroczyć 3 milionów złotych.

Wnioski samorządów oceniała pod względem formalnym i merytorycznym komisja powołana przez Wojewodę Małopolskiego. Wstępna lista rankingowa została  zamieszczona na stronie BIP Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Wniosek Powiatu Brzeskiego na realizację zadania „Przebudowa dróg powiatowych nr 1430K Brzesko-Szczepanów-Borzęcin km. 0+16 do km. 5 + 374, Nr 1434K Maszkienice-Wokowice km 0+016 do km. 3+384 wraz z budową chodników w msc. Jadowniki i Maszkienice znalazł się na czwartym miejscu. Na realizację tego zadania Powiatowi została przyznana dotacja  w wysokości 2 459 383,00 złotych.

Ostateczną listę zakwalifikowanych wniosków objętych dofinansowaniem zatwierdzi Minister Administracji i Cyfryzacji.