Powiat Innowacyjny 2014

2014-11-07 07:42
Powiat Innowacyjny 2014

Powiat Brzeski wziął udział w konkursie "Innowacyjny Samorząd"  organizowanym przez Związek Powiatów Polskich pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, którego celem było  wyróżnienie i uhonorowanie samorządów podejmujących innowacyjne działania na rzecz rozwoju społeczno – gospodarczego  lokalnych mieszkańców.

Powiat zaprezentował dobre praktyki w następujących tematach: „Aktywne pozyskiwanie funduszy europejskich na kompleksowe wspieranie szkół i placówek oświatowych w zakresie kształcenia zawodowego i ustawicznego” oraz „Wzmocnienie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz kształcenia zawodowego poprzez poszerzenie odbiorców szkoleń organizowanych w szkole dla nauczycieli zawodowych przedmiotów ekonomicznych”.

Ocenie podlegały następujące kryteria: innowacyjność przedsięwzięcia, wpływ na rozwój gospodarczy i przedsiębiorczość mieszkańców, skuteczność i efektywność podejmowanych działań, poziom zaangażowania administracji samorządowej w realizację podejmowanych działań, współpraca z podmiotami administracji publicznej, organizacjami obywatelskimi i przedsiębiorcami.

Powiat otrzymał nominację od Kapituły, w skład której wchodzą członkowie Parlamentu RP, naukowcy, przedstawiciele ogólnopolskich mediów oraz największych potentatów światowego biznesu.
Jurorzy w podsumowaniu sformułowali tezę, iż praca samorządowca nie ogranicza się do sztywnych reguł i dlatego tylko kreatywni liderzy są w stanie nadać nowy wymiar oraz stworzyć niepowtarzalną i nowatorską wizję rozwoju lokalnej społeczności.

Fot. www.zpp.pl