Kadencja 2024-2029 Rady Powiatu Brzeskiego rozpoczęta

2024-05-07 12:20
Kadencja 2024-2029 Rady Powiatu Brzeskiego rozpoczęta

6 maja 2024 r. podczas pierwszego posiedzenia nowo wybranej Rady Powiatu Brzeskiego Radni dokonali ślubowania, wybrali Prezydium Rady, Starostę oraz Zarząd Powiatu. Sesję rozpoczął Radny Senior Henryk Anioł. Radni otrzymali powołania z rąk Beaty Mrówki, wiceprzewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej. W kolejnych punktach posiedzenia Radni przeprowadzili tajne głosowania.

Funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu zdecydowali się powierzyć ponownie Kazimierzowi Brzykowi, który przewodniczy radzie nieprzerwanie od 2010 roku.

Kazimierz Brzyk

Z kolei Wiceprzewodniczącymi zostały Elżbieta Rysak oraz Justyna Wójtowicz-Woda.

Elżbieta Rysak Justyna Wójtowicz-Woda

Stanowisko starosty i wicestarosty postanowiono powierzyć dotychczasowym szefom Powiatu Brzeskiego. Starostą Brzeskim, który jednocześnie pełni funkcję przewodniczącego Zarządu Powiatu, został Andrzej Potępa, a funkcję Wicestarosty objął Maciej Podobiński.

Andrzej Potępa Maciej Podobiński

Radni wybrali także pozostałych członków Zarządu, zostali nimi: Jarosław Gurgul, Jacek Frankowski oraz Jarosław Sorys.

Jarosław Gurgul Jacek Frankowski Jarosław Sorys

SKŁAD RADY POWIATU BRZESKIEGO