Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

bip.jpgmalopolska.jpgpowiat-leborski.jpgpwsznt.jpgwirtualny-spacer.jpgzwiazek-powiatow.jpgcaf.jpgprow.jpgwybory-1.jpglogo.jpgepuap.jpgsport.jpg

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

KWARANTANNA W POWIECIE BRZESKIM

2020-03-20 15:00
KWARANTANNA W POWIECIE BRZESKIM

Bardzo ważna informacja dla wszystkich objętych obowiązkową, 14-dniową kwarantanną oraz dla ich rodzin. Apelujemy o odpowiedzialne i przemyślane decyzje.

 

Zasady kwarantanny zbiorowej w Powiecie Brzeskim

 1. Kwarantannie domowej lub zbiorowej poddawane są wyłącznie osoby zdrowe, które nie wykazują żadnych niepokojących symptomów podczas kontroli na granicy. Jeżeli dana osoba rozpoznaje u siebie objawy wskazujące na zakażenie, powinna jak najszybciej zadzwonić do Sanepidu lub lekarza, lub udać się do najbliższego oddziału zakaźnego.
 2. Obowiązkową 14-dniową kwarantanną objęci są wszyscy, którzy po 14 marca 2020 przekroczyli granicę Polski.
 3. Każdy na granicy wypełnia tzw. kartę lokalizacyjną, na której zapisuje adres miejsca kwarantanny domowej lub zbiorowej. Rekomendujemy kwarantannę domową. Optymalne warunki mieszkalne do jej odbywania:
  • Wydzielony pokój, najlepiej z własną łazienką (w przypadku dzielenia łazienki czy kuchni z rodziną konieczna jest dezynfekcja pomieszczeń),
  • Wydzielone piętro domu jednorodzinnego,
  • Pustostan: lokal/dom/mieszkanie.
 4. Jeżeli z jakichś względów nie masz możliwości odbywania kwarantanny domowej, zapewnimy ci miejsce w obiekcie kwarantanny zbiorowej. Szczegółowe informacje uzyskasz od służb podczas przekraczania granicy.
 5. Kwarantanna zbiorowa to nie oddziały zakaźne z izolatkami. To wolno stojący budynek z 4-osobowymi pokojami oraz jedną izolatką, w którym zapewnia się:
  • Warunki koedukacyjne,
  • Wspólne pomieszczenia sanitarne i kuchenne,
  • Możliwość konsultacji lekarskiej,
  • TV, Wi-Fi, wyżywienie.
 6. Osoby, które zdecydują się na kwarantannę zbiorową muszą pamiętać, że wśród osób przebywających na kwarantannie zbiorowej może pojawić się przypadek bezobjawowego zakażenia lub zakażenia z opóźnionymi objawami. W takiej sytuacji wszystkie osoby przebywające na kwarantannie zbiorowej stają się potencjalnymi zakażonymi, a ich kwarantanna zostaje automatycznie przedłużona.
 7. Ważne numery telefonów: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku tel. 608 609 745; Infolinia NFZ tel. 800 190 590

kwarantanna-powiatbrzeski.jpg

Wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19