XXVI Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

2014-10-27 14:21
 XXVI Sesja  Rady  Powiatu  Brzeskiego

Porządek obrad:
1.     Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2.     Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad.
3.     Przyjęcie protokołów z 2 ostatnich sesji Rady.
4.     Podsumowanie Powiatowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2013/2014 – wręczenie dyplomów.
5.     Interpelacje i zapytania radnych.
6.     Wnioski i zapytania do Posłów, Senatorów, Radnych Sejmiku Małopolskiego i zaproszonych gości.
7.     Sprawozdanie Starosty Brzeskiego z  prac  Zarządu Powiatu Brzeskiego w  okresie od 18.09.2014 r. do 29.10.2014 r.
8.     Sprawozdanie Starosty Brzeskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu Brzeskiego podjętych na sesji Rady w dniu 18.09.2014 r. i 2.10.2014 r.
9.     Informacja o złożonych interpelacjach i udzielonych odpowiedziach.
10.  Sprawozdania z prac komisji Rady Powiatu Brzeskiego.
11.  Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Brzeskiego za rok szkolny 2013/2014.
12.  Podjęcie uchwał w sprawach:
a)    zmiany w Uchwale Budżetowej  na 2014 r.,
b)    zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Brzeskiego,
c)     ustalenia „Programu współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa  w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, na rok 2015,
d)    ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na rok 2015 na terenie Powiatu Brzeskiego,
e)    zmiany uchwały w sprawie nadania Statutu PPZOL w Brzesku,
f)     zmiany uchwały w sprawie założenia Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Brzesku.
13.  Rozpatrzenie skargi na działalność Dyrektora ZDP w Brzesku  – podjęcie uchwały.
14.  Informacje dotyczące oświadczeń majątkowych złożonych:
a)    Wojewodzie Małopolskiemu,
b)    Przewodniczącemu Rady Powiatu Brzeskiego,
c)     Staroście Brzeskiemu.
15.  Wolne wnioski, zapytania i informacje.
16.  Zakończenie obrad.