45 –lecie „Zielonki”

2014-10-20 09:07
45 –lecie „Zielonki”

Uroczystość rozpoczęli przedstawiciele  Samorządu Szkolnego witając przybyłych gości. Wśród, których znaleźli się m.in.: starosta brzeski Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyk, dyrektor Wydziału Edukacji Janina Motak. Nie zabrało także byłych dyrektorów ZSP nr 2 w Brzesku: Stanisława Krzyżaka i Mieczysława Kościelniaka, a także emerytowanych nauczycieli.

Dyrektor Bogdan Hajduga w swoim przemówieniu podkreślił trójwymiarowy aspekt uroczystości: szkolny i jednocześnie powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, a także 45-lecie istnienia szkoły. Dyrektor wskazał na ważne przemiany, jakie nastąpiły w życiu szkolnym, które miały pozytywny wpływ na rozwój szkolnictwa zawodowego, a także podziękował nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Następnie głos zabrał starosta brzeski Andrzej Potępa dziękując nauczycielom za trud wkładany w wychowanie i edukację młodych ludzi oraz odniósł się do rocznicy powstania szkoły. Najbardziej zasłużeni nauczyciele otrzymali Nagrodę Starosty Brzeskiego. Docenieni zostali również nauczyciele ZSP nr 2 w Brzesku: dyrektor Bogdan Hajduga, wicedyrektor Krzysztof Obal, Krzysztof Leś, Marta Aleksiewicz-Drab.

Podczas uroczystości nagrody wręczył także dyrektor Bogdan Hajduga. Otrzymali je wyróżniający się nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. W części artystycznej młodzież przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, a zespół muzyczny zagrał koncert życzeń ze specjalnymi dedykacjami.

Uroczystości towarzyszyła wystawa „45-lecie Zielonki” zorganizowana w bibliotece szkolnej, która była okazją do wspomnień. Przybyli goście z uśmiechem na twarzy odnajdywali się na starych fotografiach.