Remont drogi Dębno- Melsztyn

2014-09-26 09:27
Remont drogi Dębno- Melsztyn

W ramach inwestycji został położony  nie tylko nowy asfalt. W niektórych miejscach pojawiła się nowa podbudowa drogi. Przebudowano mosty, wybudowano rondo, zatoki autobusowe oraz chodniki. W ramach poprawy bezpieczeństwa wykonano przejścia dla pieszych, próg zwalniający, bariery stalowe ochronne, ogrodzenia łańcuchowe oraz zamontowano dodatkowe lampy oświetlenia ulicznego.

Remont drogi biegnącej od dawnej krajowej ”czwórki”  do granic z powiatem tarnowskim na taką skalę nie byłby możliwy gdyby nie dotacja z budżetu państwa. Aplikowaliśmy o dofinansowywanie z Narodowego Programu Przebudowa Dróg Lokalnych. W tym roku wyjątkowo mała pula pieniędzy przypadła na ten program. Cztery projekty uzyskały dofinansowanie. Nam się udało - mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

Remont drogi powiatowej Dębno-Melsztyn rozpoczął się w maju br. Wykonane zostały już wszystkie podstawowe roboty. Obecnie trwają prace związane z uporządkowaniem terenu przyległego oraz montażem znaków drogowych.

Fot. www.brzesko.com.pl