Będzie winda w Starostwie

2014-09-25 08:32
Będzie winda w Starostwie

Budynek przy ul. Głowackiego 51, został wybudowany w latach 60-tych XX wieku i składa się z pięciu kondygnacji. Pomieszczenia Starostwa Powiatowego znajdują się na dwóch ostatnich piętrach budynku. To znacznie utrudnia osobom starszym, schorowanym, a przede wszystkim niepełnosprawnym swobodne przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi piętrami Urzędu. Z tego powodu władze Powiatu podjęły starania o wybudowanie przy budynku windy.
– W kwietniu złożyliśmy wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  W ramach programu „Wyrównywanie różnic miedzy regionami II” Powiat otrzymał dofinansowanie w kwocie 148 489, 632 złote, która stanowi 40 % wartości zadania. W realizację przedsięwzięcia włączyła się również gmina Brzeska, która poniosła koszty związane z przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Samorząd gminy przekaże też na budowę windy ponad 56 000 złotych. Pozostała kwota tj. około  170 000 złotych pochodzić będzie z budżetu Powiatu – informuje starosta brzeski Andrzej Potępa.
Wykonanie szybu windowego i montaż nowej windy będzie z pewnością dużym udogodnieniem dla klientów Starostwa. Winda zostanie zamontowana z lewej strony budynku administracyjnego (od strony Publicznego Gimnazjum Nr 1). Obsługiwać  będzie wszystkie kondygnacje.
Z windy będą mogli korzystać wszyscy, ale powstaje ona głównie z myślą o niepełnosprawnych, osobach starszych, mających problemy z poruszaniem się oraz matkach  z małymi dziećmi.