SZLACHETNA PACZKA zaprasza do odbycia służby!

2014-09-23 08:38
SZLACHETNA PACZKA zaprasza do odbycia służby!

10 000 SuperW
Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW,
a tych ma być w Polsce ponad 10 000. Wolontariusz Paczkidociera do prawdziwej biedy, wchodzi
tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami.
- Sami odnajdujemy potrzebujących w swoim mieście, przychodzimy do ich domów, pytamy o biedę.
W pojedynkę nie dam rady zmienić świata, ale razem z innymi SuperW wiem, że mi się to uda- opowiada Ania – wolontariuszka z Krakowa.

Zamelduj się na służbę
- Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat – mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek.
SuperW to kluczowa postać w SZLACHETNEJ PACZCE  – przekracza swoje  granice, by wejść w świat biedy i pomóc tym, którzy stracili już nadzieję i wiarę w to, że sami mogą sobie poradzić w życiu.
To właśnie dzięki wolontariuszom pani Krystyna uwierzyła w siebie i dostała pracę na 8. piętrze Pałacu Kultury, pan Karol otrzymał wózek inwalidzki, dzięki któremu pierwszy raz od wielu lat mógł zobaczyć krakowski rynek, a pan Zbyszek ma z kim porozmawiać!

Paczka jednoczy naprawdę
Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków!

Gotowy do służby? Zrekrutuj się na: www.superw.pl