Powiat Brzeski promowany na Pomorzu

2014-07-29 10:32
Powiat Brzeski promowany na Pomorzu

Współcześnie partnerstwo samorządowe nie tylko efektywnie wpływa na rozwój gospodarczy i społeczny regionów, ale także przyczynia się do promowania ich dóbr oraz atrakcji turystycznych na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Współpraca Powiatu Brzeskiego z Powiatem Lęborskim (województwo pomorskie) funkcjonuje już od dwóch lat. Relacja oparta na zaufaniu i kooperacji wciąż przynosi obustronne korzyści.

W dniach od 24 – 27 lipca br. na corocznych Dniach Jakubowych w Lęborku – jednej z największych i najpopularniejszych imprez kulturalno-rekreacyjno-handlowych regionu, reprezentowany był Powiat Brzeski. Starostwo Powiatowe w Brzesku wspólnie z gminami oraz lokalnymi grupami działania przygotowało specjalne stoisko promocyjne, co pozwoliło na pełną prezentację lokalnych dóbr i usług.

Dodać również należy, iż program Dni Jakubowych wzbogaciły występy Zespołu Pieśni i Tańca „Łoniowiacy”, który na lęborskiej scenie reprezentował Powiat Brzeski.

Lębork (miasto leży ok. 30 km od Morza Bałtyckiego w pradolinie Łeby-Redy) coraz bardziej kojarzy się turystom z tą najważniejszą imprezą kulturalno-rekreacyjno-handlową. Lęborskie Dni Jakubowe przyciągają co roku tysiące turystów. Przez kilka dni odbywają się tam różnorodne imprezy o charakterze kulturalnym, jarmarkowym, a także sportowym i rekreacyjnym.