Radny Rady Powiatu Brzeskiego - Policjantem Roku 2014

2014-07-24 14:28
Radny Rady Powiatu Brzeskiego - Policjantem Roku 2014

Funkcjonariusz, który zdobył miano Policjanta Roku 2014 w Policji służy od 24 lat. Od samego początku jest związany z „Drogówką”. Lata 1991-98 służył jako kontroler Plutonu Ruchu Drogowego przy ówczesnej Komendzie Wojewódzkiej w Tarnowie. Od 1999 roku jest w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku – aktualnie na stanowisku specjalisty.

,

Jako doświadczony policjant zajmuje się na co dzień organizacją służby, zagadnieniami inżynierii i transportu ruchu drogowego oraz koordynuje zabezpieczanie imprez kulturalnych i sportowych na terenie powiatu brzeskiego. W swojej służbie wielokrotnie był nagradzany za podejmowane działania m.in. uczestniczył w bezpośrednim pościgu, a następnie zatrzymaniu sprawców zabójstwa dokonanego na terenie powiatu tarnowskiego, za co został nagrodzony przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ponadto kilkukrotnie zatrzymywał na gorącym uczynku sprawców przewozu wyrobów alkoholowych i tytoniowych bez znaków akcyzy. Otrzymał podziękowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku za poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia podczas podjętej akcji ratowniczej w pożarze. Odznaczony Srebrną Odznaką za Długoletnią Służbę. Aktywnie bierze udział w działaniach profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, uczestniczy w spotkaniach, pogadankach z młodzieżą powiatu brzeskiego. Angażuje się w przeprowadzanych egzaminach na kartę rowerową i motorowerową. Z zamiłowania motocyklista - przez trzy lata z rzędu (2000-2002 rok) reprezentując Komendę Powiatową Policji w Brzesku zwyciężał w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” w konkurencji jazda motocyklem służbowym.

Robert Gładysz prywatnie interesuje się motoryzacją, sportami motorowymi i piłką nożną. W swojej pracy najbardziej lubi kontakt z ludźmi. Jest radnym Rady Powiatu Brzeskiego. Priorytetem dla niego są podejmowane działania na rzecz lokalnej społeczności a wyrazy wdzięczności płynące od społeczeństwa są dla niego największą satysfakcją.
Źródło: www.brzesko.policja.gov.pl