BRZESKIE TARGI PRACY I INFORMACJI 2012

2012-04-30 10:01
BRZESKIE TARGI PRACY I INFORMACJI 2012

Celem inicjatywy było umożliwienie bezpośredniego kontaktu osobom poszukującym pracy z pracodawcami oferującymi zatrudnienie. Targi to jedna z form pośrednictwa pracy, realizowana przez publiczne służby zatrudnienia. Wśród korzyści dla pracodawców, którzy zdecydowali się na udział w targach można wymienić możliwość bezpośredniego kontaktu z dużą liczbą osób aktywnie poszukujących pracy oraz skrócony czas rekrutacji dzięki przeprowadzeniu wstępnych rozmów kwalifikacyjnych.
Osobom poszukującym pracy targi umożliwiły:
–   dostęp do ofert pracy oraz bezpośredni kontakt z kilkoma pracodawcami w jednym czasie i miejscu
–   pozyskanie informacji od pracowników Centrum Aktywizacji Zawodowej o usługach i instrumentach rynku pracy oferowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku
– udział w warsztatach pn. „Mobilność na europejskim rynku pracy w ramach sieci EURES” współorganizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - Zespół Zamiejscowy w Tarnowie.

Zaproszenie do udziału w targach przyjęło kilkunastu pracodawców oferujących zatrudnienie w branży budowlanej, handlowej oraz usługowej. Oferowali oni zatrudnienie m.in. w zawodach: diagnosta samochodowy,    elektromechanik samochodowy, elektryk, farmaceuta, fizjoterapeuta, hydraulik, kelner, kierowca kat. C+E, kierownik budowy, konsultant ds. dystrybucji suplementów i kosmetyków, krojczy, kucharz, lekarz, logistyk, mechanik samochodowy, montażysta, operatorzy maszyn budowlanych i drogowych, opiekun osób starszych, pomoc kuchenna, pracownik biurowy, pracownik hotelu, pracownik SPA, pracownik produkcyjny, pracownik obsługi sklepu internetowego, psycholog kliniczny, recepcjonista, rozbieracz drobiu, spawacz, specjalista ds. rozliczeń, spedytor, stolarz, szwaczka, ślusarz, technik elektryk, technolog, telemarketer, terapeuta zajęciowy. W trakcie targów zaprezentowano również oferty pracy za granicą oferowane w ramach sieci EURES.

Informacji udzielali przedstawiciele instytucji na co dzień wspierających osoby pozostające bez pracy, tj. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie, Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku i Bochni oraz Filia Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Brzesku. Swoją ofertę zaprezentowały też 2 agencje zatrudnienia oferujące pracę w Polsce i za granicą oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie.

W targach udział wzięło ponad pół tysiąca osób poszukujących pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku pragnie podziękować pracodawcom, instytucjom oraz wszystkim uczestnikom targów za aktywny udział w przedsięwzięciu.