Gratulacje od starosty brzeskiego

2012-04-06 08:48
Gratulacje od starosty brzeskiego
Konkurs, w którym zwyciężyła brzeszczanka składał się z trzech etapów – szkolnego, regionalnego i ogólnopolskiego.

Etap regionalny dyktanda przeprowadzony został przez 22 Komitety Regionalne w Brzegu, Chełmie, Częstochowie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łomży, Łodzi, Mielcu, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Przemyślu, Siedlcach, Szczecinie, Tarnowie, Tarnobrzegu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
W ogólnopolskim finale w Siedlcu wzięło udział blisko 40 uczestników.
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Ambasadora Niemiec, Ambasadora Austrii, Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

Zwycięstwo w Ogólnopolskim Dyktandzie Języka Niemieckiego to nie jedyny sukces uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku. Joanna Zagórowska została również finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, która w miniony weekend odbyła się w Poznaniu.   To zagwarantowało jej indeks na dowolną uczelnię w Polsce. – Przede mną jeszcze matura, ale już wiem, że studiować będę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Oczywiście… germanistykę.