Wnioski o dopłaty

2018-02-22 13:25
Wnioski o dopłaty

Dużym udogodnieniem dla części rolników będzie możliwość złożenia oświadczenia. Ci, którzy mają gospodarstwa do 10 ha i nie zgłaszają zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 r., będą mogli złożyć zamiast wniosku tylko jednostronicowe oświadczenie. Oświadczenia ARiMR przyjmowane będą od 15 lutego do 14 marca br.
Apelujemy do rolników, by nie czekali do ostatniej chwili z dostarczeniem oświadczenia, lub ze skorzystania z aplikacji internetowej do złożenia wniosku o dopłaty. Wcześniejsze zgłoszenie się po pomoc pozwoli na uniknięcie kolejek i zapewnienie sprawnej i szybkiej obsługi.
ARiMR oferuje szkolenia także dla prywatnych firm doradczych i innych podmiotów, które są zainteresowane pomocą rolnikom, przy wypełnianiu wniosków w aplikacji internetowej. Szkolenia odbywać się będą od 20 lutego w siedzibie OR lub BP we wcześniej ustalanych terminach.

Informacje dotyczące eWniosku i oświadczenia można uzyskać;
• w Punktach Informacyjnych Małopolskiego Oddziału Regionalnego oraz Biur Powiatowych ARiMR
Biuro Powiatowe ARiMR w Brzesku ul. Szczepanowska 23 tel. 14 66 35 081 w godz. 7.30 d0 15.30.
• na stronie internetowej www.arimr.gov.pI oraz pod bezpłatnym numerem infolinii 800-38-00-84

W dniu 5 marca od godz. 9.00 w Urzędzie Miejskim w Brzesku, w sali obrad, przedstawiciele ARiMR pełnić będą dyżur i świadczyć pomoc techniczną dla rolników składających wnioski o dopłaty przez Internet.