Nowe oblicze „Starego Szpitala” dzięki środkom unijnym

2018-02-01 14:28
Nowe oblicze „Starego Szpitala” dzięki środkom unijnym

W kolejnym etapie budynki przejdą kompleksową modernizację, która poprawi efektywność energetyczną poprzez wykonanie docieplenia elewacji oraz stropów, wymianę stolarki, modernizację centralnego ogrzewania, montaż odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika i pompy ciepła) oraz wymianę oświetlenia na ledowe.
Prace zostaną sfinansowane ze środków unijnych a całkowity koszt wszystkich prac to blisko 2 miliony złotych. Efektem prac będzie 60% oszczędności kosztów energetycznego utrzymania budynków.

Zaniedbany i niewykorzystany dotychczas budynek administracyjny zostanie gruntownie wyremontowany i ocieplony, a oprócz nowoczesnego archiwum, które zostało zlokalizowane na dolnej kondygnacji, zostanie tam przeniesiona administracja z budynku głównego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego – co zwiększy powierzchnię do dyspozycji pacjentów. Ponadto jedna z kondygnacji została udostępniona nowopowstałej instytucji rządowej – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.
Ostatnim elementem modernizacji będzie remont parkingu oraz zagospodarowanie terenu od strony ulicy Ogrodowej. Przetarg na wykonanie prac odbędzie się już w lutym a wszystkie prace mają zostać zakończone do końca października 2018 roku.

źródło: @PotepaAndrzej