Uczniowie ZSP nr 1 na debacie w Tarnowie – zwycięstwo!

2017-12-13 14:44
Uczniowie ZSP nr 1 na debacie w Tarnowie – zwycięstwo!

8 grudnia w PWSZ odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca realizację projektu, do udziału w której zostali zaproszeni przez Prezes brzeskiego UTW Cecylię Jabłońską uczniowie z klasy 2G Liceum Ogólnokształcącego – Karol Górczewski, Mikołaj Kądziołka, Franciszek Podłęcki i Dawid Reczek.

Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów spotkania była debata oksfordzka, w której uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół średnich z regionu tarnowskiego wystąpili wspólnie ze studentami-seniorami. Debatę prowadziła Marszałek – Agnieszka Poliwka-Jeż – współtwórczyni Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Do bitwy na argumenty stanęły dwie drużyny: Propozycji i Opozycji, które debatowały nad słusznością tezy – Główne źródło różnic międzypokoleniowych tkwi w stereotypach. Wystąpienia oceniała Loża Mędrców w składzie: Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju PWSZ w Tarnowie – dr Małgorzata Kołpa, rzecznik prasowy PWSZ Piotr Kopa oraz Kinga Stachura – absolwentka Tarnowskiej Ligi Debatanckiej i Finalistka Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych.

Gromkimi brawami zgromadzeni goście docenili pełne pasji i zaangażowania wystąpienie przedstawicielki drużyny Opozycji – Janiny Daniłowskiej – studentki brzeskiego UTW. Temperaturę debaty podtrzymały także głosy z publiczności: Karola Górczewskiego i Mikołaja Kądziołki.
Ostatecznie Loża Mędrców, jako zwycięzców debaty wskazała drużynę Propozycji, skład której tworzyli: z brzeskiego UTW – Cecylia Jabłońska i Danuta Gładysz oraz uczniowie LO – Dawid Reczek i Franciszek Podłęcki.
Wyjątkowym studentkom-seniorkom gratulujemy wygranej, a naszym uczniom dziękujemy za mistrzowskie reprezentowanie społeczności brzeskiego liceum. Koordynację współpracy z UTW oraz opiekę nad młodzieżą sprawowała Agata Marek.