Dzień Pracownika Socjalnego w Powiecie Brzeskim

2017-11-24 12:23
Dzień Pracownika Socjalnego w Powiecie Brzeskim

Główne uroczystości zorganizowane zostały w Restauracji August w Brzesku. Podczas spotkania Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Adam Kwaśniak wręczył w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy nagrody Polonia Minor. Zostały one przyznane Dorocie Nosal (GOPS Dębno), Helenie Kukli (MOPS Brzesko), Magdalenie Wiśniewskiej (WTZ Zawada Uszewska) oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku, w imieniu którego medal odebrali dyrektor Stanisław Lambert oraz wicedyrektor Magdalena Twaróg.

Starosta Brzeski Andrzej Potępa również uhonorował osoby, które najbardziej wyróżniają się swoim zaangażowaniem i pracą w zakresie pomocy społecznej. Listy gratulacyjne odebrały: Halina Kijak (GOPS Borzęcin), s. Jadwiga Słabosz (DPS Porąbka Uszewska), Joanna Odroń-Wąs (GOPS Gnojnik), Maria Smoleń-Kurtyka (MOPS Brzesko), Joanna Chmielarz (WTZ Brzesko), Anna Matras (GOPS Dębno).

Kolejna część uroczystości miała charakter konferencyjny. Pierwszy z wykładów pt. „Komunikacja interpersonalna w kontakcie z agresywnym klientem” poprowadziła psycholog Joanna Wieczorek-Jonak. Wykład następny pt. „Gdzie kończą się granice samoobrony a zaczynają paragrafy?” przedstawił asp. sztab. Bogumił Machaj.
Drugi dzień obchodów odbywał się w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku. Podczas spotkania asp. Krystian Bartusiak oraz asp. sztab. Bogumił Machaj poprowadzili zajęcia praktyczne z samoobrony.