Powiatowy Dzień Edukacji 2017

2017-10-19 11:58
Powiatowy Dzień Edukacji 2017

Głównym akcentem Powiatowego Święta Edukacji były życzenia, gratulacje oraz podziękowania skierowane do nauczycieli. Tradycyjnie w tym dniu nagrody wręczył Starosta Brzeski i Dyrektor Szkoły. Swoją wdzięczność wyrazili także uczniowie, prezentując cześć artystyczną, której myślą przewodnią była siła wiedzy i wartość nauki. Występ uświetnił udział zespołu muzycznego złożonego z uczniów i absolwentów naszej szkoły.

Niezwykle ważnym elementem uroczystości było zawarcie porozumień o współpracy na rzecz wspierania kształcenia zawodowego. Powiat Brzeski po raz kolejny rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Celem zawartego porozumienia są wspólne działania Powiatu i wszystkich podległych instytucji z kadrą naukowo-dydaktyczną i studentami Uniwersytetu na rzecz promowania nauk rolniczych i przyrodniczych w skali lokalnej i regionalnej. W imieniu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie porozumienie podpisał prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady, natomiast z ramienia Powiatu Brzeskiego podpisy złożyli starosta brzeski Andrzej Potępa i wicestarosta Ryszard Ożóg.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży z Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, dyrektor Krzysztof Skwarło podjął inicjatywę rozpoczęcia współpracy z Uniwersytetem Rolniczym. Porozumienie opiera się na obustronnym promowaniu nauki w dziedzinie nauk rolniczych i przyrodniczych oraz sprzyja tworzeniu inicjatyw związanych z szeroko rozumianą edukacją młodzieży. Uczelnia obejmie swoim patronatem klasy technikum, w których w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych kładzie się nacisk na nauczanie przedmiotów rolniczych, przyrodniczych, biologicznych i chemicznych.

W kolejnej części wtorkowej uroczystości podpisano porozumienia z lokalnymi przedsiębiorcami. Pozwoli to na realne wspieranie edukacji zawodowej oraz poszerzenie kompetencji zawodowych uczniów Technikum w Czchowie i Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia w Czchowie. W ramach współpracy przedsiębiorca zgadza się na przeprowadzenie zajęć z zakresu kształcenia zawodowego, a ponadto umożliwia organizację wycieczki zawodoznawczej na teren Zakładu. Podpisane porozumienia z pewnością otworzą nowe perspektywy zatrudnienia dla uczniów klas technicznych.
W tym roku Zespół Szkół w Czchowie będzie współpracował z: Urzędem Miejskim w Czchowie, Urzędem Gminy Iwkowa, Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowo-Usługowym „Nitus” i „Nitus Aluminium”, Firmą Auto Zelek, Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym „Szot”, Przedsiębiorstwem Gastronomiczno-Handlowym „Zajazd Zagłoba”, Kawiarnią – Cukiernią „Poezja”, Firmą Wielobranżową „Perła”, Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Czchowie, Piekarnią Czchów Jerzego Kijowskiego,  Przedsiębiorstwem Produkcyjnym Bruno i Firmą „Karolina” z Iwkowej.