XVI Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno-Językowa

2017-07-05 09:14
XVI Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno-Językowa

W przygotowania imprezy zaangażowało się 30  szczurowskich gimnazjalistów, przede wszystkim z klasy IIIa, IIIb, IIb i Ia. Przez labirynty językowych pułapek prowadziły uczestników konkursu uczennice: Kinga Maj i Joanna Cieśla. Natomiast zmagania drużyn oceniało jury w składzie: przewodnicząca  mgr Marta Gurgul z Publicznego Gimnazjum w Złotej, mgr Danuta Sygnarowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radłowie i mgr Edyta Czyżycka z Publicznego Gimnazjum w Czchowie.
Tegoroczną Corridę zdominowali uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Radłowie, drugie miejsce przypadło Publicznemu Gimnazjum w Bielczy, zaś na trzeciej pozycji, z taką sama ilością punktów, uplasowali się gimnazjaliści z Rzezawy i  Szczurowej.  Pozostałe drużyny również spisały się bardzo dobrze, różnice między wynikami były niewielkie.
Wszystkie gimnazja otrzymały dyplomy, słowniki poprawnościowe oraz pamiątkowe medale, a uczestnicy konkursu atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe  w Brzesku.  Dyplomy  i podziękowania wręczał  dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczurowej pan Marek Antosz.
Organizacją konkursu zajęły się, jak co roku, polonistki: wicedyrektor mgr Lucyna Gut, mgr Małgorzata Tracz oraz mgr Urszula Mądrzyk. W przeprowadzenie Corridy włączyli się też inni nauczyciele: mgr Ewa Borowiec i mgr Karolina Góra.

W ramach podziękowania za szesnaście lat Corridy dyrektor wręczył opiekunom, komisji oraz polonistkom przygotowującym co roku konkurs pamiątkowe dyplomy i podziękowania.