Porozumienia o współpracy lokalnych pracodawców z ZSP Nr 1

2017-06-09 12:34
Porozumienia o współpracy lokalnych pracodawców z ZSP Nr 1 Uroczystość podpisania porozumień o współpracy na rzecz kształcenia zawodowego zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Brzeskiego Pan Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Kazimierz Brzyk, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Pan Ryszard Ożóg, Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Janina Motak, Przedstawiciele zaproszonych firm  i instytucji oraz przedstawiciele Rady Rodziców Technikum im. Józefa Piłsudskiego Pani Barbara Śledź oraz Pani Barbara Bzdak.

Najważniejszym elementem spotkania było niewątpliwie oficjalne rozpoczęcie współpracy z lokalnymi firmami i instytucjami na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w Technikum im. J. Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku.

Głównym celem podpisanych porozumień jest:
1. Współpraca przy dostosowaniu  programów kształcenia w zawodach do potrzeb pracodawców, lokalnych rynków pracy oraz nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki.
2. Wymiana wiedzy o najnowszych osiągnięciach technicznych i technologicznych w dziedzinie ekonomii, informatyki, logistyki i reklamy.
3. Realizacja  miesięcznych praktyk zawodowych dla uczniów Technikum im. J. Piłsudskiego w ZSP Nr 1.
4.   Współorganizacja wizyt zawodoznawczych na terenie firm.
5.   Organizowanie spotkań dla uczniów z przedstawicielem firm.

Firmy, które okazały chęć podpisania dokumentu i jednocześnie współpracy z Technikum im. Józefa Piłsudskiego w ZSP nr 1 w Brzesku to (w kolejności alfabetycznej):

CAN-PACKS.A. - firma podejmie współpracę z ZSP Nr 1 w zawodach: Technik Organizacji Reklamy, Technik Informatyk oraz Technik Logistyk. Podczas uroczystego spotkania firmę CAN-PACK S.A. reprezentowały Kierownik Działu Personalnego Pani Agata Woźnicka- Giza oraz Pani Kinga Panas.

COMTEL GROUP Sp. Z O. O. Sp.K.  - firma będzie współpracować ze szkołą w zawodzie Technik Logistyk. Porozumienie o współpracy ze szkołą podpisali właściciele firmy Comtel Group Pan Zbigniew Ojczyk oraz Pan Szymon Pabijan.

„ELEKTRO-SZYLD" WYRÓB I MONTAŻ REKLAM - Na spotkaniu szkoła gościła właściciela firmy Pana Wiesława Piaseckiego. Elektroszyld podejmie współpracę ze szkołą w ramach zawodu Technik Organizacji Reklamy.

KARPIEL sp. z o.o. Brzeski Terminal Kontenerowy - będzie współpracować ze szkołą w ramach kierunku Technik Logistyk oraz Technik Ekonomista. Firmę Karpiel na spotkaniu reprezentował właściciel Pan Roman Karpiel.

PAGEN sp. z o.o. - zadeklarowała współpracę ze szkołą w ramach kierunku Technik Informatyk, Technik Ekonomista oraz Technik Logistyk. W imieniu właścicieli Firmy porozumienie zostało podpisane przez Panią Renatę Wiśniowską.

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO – HANDLOWO - TRANSPORTOWE „EDMUND LEŚ”współpracować będzie ze szkołą w zawodach: Technik Ekonomista i Technik Logistyk. Podczas potkania Pana Edmunda Lesia reprezentowała od lat współpracująca ze szkołą Pani Paulina Kądziołka.

STUDIODELTA AGENCJA REKLAMOWA  -  Firma zadeklarowała współpracę ZSP Nr 1 w ramach kierunku Technik Organizacji Reklamy oraz Technik Informatyk.

ZASADA TRANS-SPEDITION sp. z o.o. sp. k.- firma będzie współpracować ze szkołą w ramach kierunku Technik Logistyk. Prezesem firmy jest Pan Janusz Szot. Członkiem Zarządu i Dyrektorem ds. Rozwoju jest obecny na spotkaniu Pan Paweł Mardoń.

Oraz:

STAROSTWO POWIATOWE W BRZESKU -  Starostwo wyraziło chęć współpracy i wsparcia uczniów w zawodach: Technik Informatyk, Technik Ekonomista i Technik Organizacji Reklamy. Oficjalne porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego podpisał Starosta Powiatu Brzeskiego Pan Andrzej Potępa.

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ  OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU -  Uczniowie Technikum im. J. Piłsudskiego będą zdobywać wiedzę i doświadczenie zawodowe pracując w dziale  Administracyjno – Technicznym oraz w Dziale Finansowo – Księgowym szpitala. Swoją obecnością podczas spotkania zaszczycił p.o. Z-cy Dyrektora Szpitala pan Adam Smołucha.

GMINA BORZĘCIN - Gmina wyraziła chęć współpracy i wsparcia uczniów w zawodach: Technik Organizacji Reklamy, Technik Informatyk i Technik Ekonomista. Porozumienie o współpracy w imieniu Wójta Gminy Borzęcin Pana Janusza Kwaśniaka podpisał Zastępca Wójta  Pan Tadeusz Żurek.

GMINA DĘBNO - Wójt Gminy Dębno Pan Wiesław Kozłowski zadeklarował współpracę i wsparcie uczniów w zawodach: Technik Ekonomista, Technik Informatyk oraz Technik Organizacji Reklamy.

GMINA GNOJNIK- Urząd gminy  zatrudnia pracowników z zakresu: Prawa, informatyki, ekonomii oraz promocji. Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek wyraził  chęć współpracy i wsparcia uczniów w zawodach: Technik reklamy , Technik ekonomista i Technik Informatyk.

Szkoła zaprasza do współpracy wszystkich lokalnych przedsiębiorców. Już w okresie wakacyjnym 2017 w ramach podjętej współpracy oraz wsparciu ze środków UE, 40 uczniów Technikum im. J. Piłsudskiego odbędzie miesięczny płatny staż zawodowy w firmach powiatu brzeskiego.

Niewątpliwą wartością dodaną uroczystości były spotkania wybranych klas Technikum im. J. Piłsudskiego z przedstawicielami firm podpisującymi porozumienia z ZSP Nr 1.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACODAWCOM ZA ZAANGAŻOWANIE SIĘ W NASZE PRZEDSIĘWZIĘCIE I LICZYMY NA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ.

Organizatorami spotkania byli: Dyrektor Szkoły Pani Maria Góra, Z-ca Dyrektora Pani Dorota Jedlińska, Pani Małgorzata Smoleń, Pani Magdalena Urbaś, Pani Magdalena Bernady, Pani Anna Gibes oraz Pani Aneta Palej.