Konkursu o tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Brzeskiego

2017-05-02 14:04
Konkursu o tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Brzeskiego

Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu brzeskiego  i składał się z dwóch etapów:

I etap – szkolny, w którym wzięło udział 162 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych odbył się 10.03.2017
 w macierzystych szkołach uczestników.
II etap- finał, w którym wzięło udział 47 uczniów ( zakwalifikowało się 52uczniów) odbył się 30.03.2017 w ZSP Nr 1 w Brzesku.

Spośród finalistów tego konkursu jury wyłoniło 7 laureatów, a wśród nich zwycięzcę konkursu, czyli Mistrza Matematyki Powiatu Brzeskiego.  Laureatem  konkursu mógł zostać ten uczeń, który w finale konkursu uzyskał co najmniej 80% punktów.

Tytuł laureata otrzymali następujący uczniowie:
Faustyna Święch, uczennicaPublicznego Gimnazjum w Gnojniku
Jolanta Śliwa, uczennicaPublicznego Gimnazjum w Gnojniku
Arkadiusz Hebda, uczeńPublicznego Gimnazjum w Gnojniku
Maja Witkowska, uczennicaPublicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku
Krzysztof  Przesławski, uczeńPublicznego Gimnazjum w Przyborowie
Anastazja Gurgul, uczennicaPublicznego Gimnazjum w Złotej
Mateusz Łośko, uczeńPublicznego Gimnazjum w Złotej

Tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Brzeskiego otrzymała Faustyna Święch - uczennicaPublicznego Gimnazjum w Gnojniku.

28 kwietnia 2017 r.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Nagrodę główną (statuetkę oraz kalkulator naukowy) dla Mistrza Matematyki ufundował Starosta Brzeski. Pozostałe nagrody dla laureatów konkursu ufundowała Rada Rodziców LO.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZSP Nr 1: Agata Witaszek oraz Sebastian Nowak.