Brzeska debata społeczna

2017-04-10 13:06
Brzeska debata społeczna

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” pod takim hasłem w dniu 7.04 br. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyła się debata społeczna zainicjowana przez brzeską Policję. Spotkanie zapoczątkowało cykl debat społecznych, które policjanci w najbliższym czasie zorganizują z mieszkańcami powiatu brzeskiego oraz instytucjami stojącymi na straży bezpieczeństwa. Zamysłem tych debat jest zacieśnienie współpracy ze społecznością lokalną w zakresie diagnozowania zagrożeń najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców naszego powiatu, uwzględniając przy tym ich potrzeby i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa.

Debacie przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Mirosław Moryl oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa. W spotkaniu wzięli też udział policjanci, przedstawiciele samorządów, sołtysi oraz zainteresowane osoby.

Policjanci omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym zagrożenia, które są najczęściej zgłaszane w powiecie brzeskim. Następnie przybliżyli założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, podkreślając jak ważne i odpowiedzialne zadania stoją przed dzielnicowymi, dla których kontakt ze społecznością jest priorytetem. Funkcjonariusze dokonali prezentacji aplikacji „Moja Komenda”, która jest mobilnym przewodnikiem po jednostkach Policji w całym kraju. Przedstawili także stan bezpieczeństwa na brzeskich drogach oraz działania podejmowane w zakresie jego poprawy.

Ostatnim punktem debaty była dyskusja dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu brzeskiego. Poruszone podczas spotkania kwestie oraz zgłoszone uwagi będą przedmiotem działań podejmowanych przez policjantów.
Źródło: KPP w Brzesku