Złote wyróżnienie dla brzeskiego SSM

2016-11-29 08:18
Złote wyróżnienie dla brzeskiego SSM

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku działające w Powiatowym Centrum Edukacji zostało nagrodzone Złotym Wyróżnieniem za szereg działań mających na celu upowszechnianie turystyki młodzieżowej, oraz prowadzenie informacji turystycznej. Bardzo wysoko została też oceniona brzeska baza lokalowa oraz zaangażowanie w lokalne inicjatywy turystyczne.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku działa od 2003 r. prowadzi działalność opiekuńczo - wychowawczą, kładąc szczególny nacisk na organizację pobytu dla dzieci i młodzieży.

W ciągu ostatnich lat  oferta SSM poszerzyła się m.in. o warsztaty profilaktyczne dla młodzieży, a także zajęcia mające na celu budowanie kreatywnych rozwiązań w grupie rówieśniczej. Placówka organizuje ponadto zajęcia z szybkiego uczenia się, a także we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku lekcje pokazowe w studiu telewizyjnym oraz pracowni mechatroniki.