Ogłoszenie o konkursie - program zakażeń pneumokowych

2016-07-14 14:50
Ogłoszenie o konkursie - program zakażeń pneumokowych

Zarząd Powiatu Brzeskiego uchwałą nr 447/2016 z dnia 14 lipca 2016 r.  ogłosił konkurs ofert dla wyboru realizatorów/realizatora programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób społecznych pod nazwą: „Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolscd' w 2016 r.

Opracowanie Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce zostało zlecone i sfinansowane przez Województwo Małopolskie. Program będzie realizowany przez Powiat Brzeski na podstawie niewyłącznej, nieodpłatnej umowy licencyjnej Nr 21/PS.IV.IV/15/15, zawartej w dniu 11 sierpnia 2015 r., upoważniającej do korzystania z autorskich praw majątkowych do Programu. Program uzyskał pozytywną opinię Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych nr 74/2014 z dnia 28 kwietnia 2014 r.
Zlecenie zadań w ramach realizacji Programu, odbywać się będzie poprzez udzielenie finansowania wybranym w konkursie podmiotom leczniczym, spełniającym wszystkie określone w niniejszym ogłoszeniu warunki konkursowe.

Program szaepień przeciwko pneumokokom skierowany jest do dzieci, urodzonych w roku 2013 (wyłącznie te, które nie ukończyły 3 roku życia) i dzieci urodzonych w latach 2014-2016, zameldowanych na terenie Gmin z Powiatu Brzeskiego, (za wyjątkiem Gminy Szczurowa i Borzęcin), w tym:
1) Zaszczepienie co najmniej 222 dawkami dzieci zameldowanych na terenie Gminy Brzesko;
2) Zaszczepienie co najmniej 80 dawkami dzieci zameldowanych na terenie Gminy Czchów;
3) Zaszczepienie co najmniej 91 dawkami dzieci zameldowanych na terenie Gminy Dębno;
4) Zaszczepienie co najmniej 61 dawkami dzieci zameldowanych na terenie Gminy Gnojnik;
5) Zaszczepienie co najmniej 46 dawkami dzieci zameldowanych na terenie Gminy Iwkowa
za wyjątkiem:
a) dzieci z placówek sprawujących opiekę całodobową nad dziećmi oraz uczęszczających do żłobków,
b) dzieci wcześniej zaszczepionych przeciwko pneumokokom,
c) dzieci zaliczonych do grup ryzyka uprawniających do nieodpłatnego szczepienia w ramach obowiązującego Programu Szczepień Ochronnych na rok 2016.

OGŁOSZENIE, FORMULARZ OFERTOWY