Absolutorium jednogłośnie

2016-06-24 12:40
Absolutorium jednogłośnie

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Brzeskiego radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Brzeskiego, z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Decyzja radnych była jednogłośna.

Przypomnijmy, iż w 2015 roku w powiecie zrealizowano wiele przedsięwzięć. Są to przede wszystkim inwestycje drogowe: remonty dróg, przebudowa odwodnienia, ale także budowa chodników. Takie roboty prowadzone były w zasadzie we wszystkich gminach powiatu brzeskiego.

W ubiegłym roku na drogach powiatowych wykonano ponad 18 km nowych nawierzchni bitumicznych. Zrealizowano budowę oraz remont blisko 4 km chodników. W sumie inwestycje drogowe związane z poprawą bezpieczeństwa kosztowały ponad 8,6 miliona złotych. Środki na realizację zadania pochodziły z budżetu powiatu oraz dotacji, które udało się pozyskać z zewnątrz. W realizacji inwestycji partycypowały również gminy na terenie których realizowane były prace.