Wszystko w trosce o bezpieczeństwo

2016-04-25 09:17
Wszystko w trosce o bezpieczeństwo

Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie dokładają wszelkich starań, aby turnieje bezpieczeństwa stały się cykliczną imprezą skierowaną do młodzieży. W wiązku z tym już po raz drugi zorganizowali pod honorowym patronatem Starosty Brzeskiego  Andrzeja Potępy i Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku Romana  Gurgula - II Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i II Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Współorganizatorami Turniejów byli: Komenda Powiatowa Policji, Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie, Ośrodek Szkolenia Kierowców ,,Sowa”.

W zmaganiach turniejowych BRD wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn, a w rywalizacji samochodowej 6 drużyn z trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego: ZSP w Czchowie, ZSP nr 1 w Brzesku i ZS w Szczurowej. Turniejom towarzyszył duch drużynowej rywalizacji połączony z zabawą i edukacją. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu znajomości zasad poruszania się na drogach i pierwszej pomocy przedmedycznej a następnie wykonywali zadania praktyczne. Uczniowie gimnazjów na rowerowym torze przeszkód, starsi koledzy wykonywali jazdę sprawnościową z talerzem Stewarda oraz wykonywali zadania na placu manewrowym.

Ostateczna klasyfikacja wyłoniła zwycięzców:
W kategorii gimnazjum:
I miejsce –drużyna z PG w Tymowej
II miejsce – drużyna z PG w Tymowej
III miejsce – drużyna z PG  w Złotej
Zwycięzcą indywidualnym Gminnego Turnieju BRD został Jacek Kantek z PG w Tymowej i otrzymał nagrodę główną – rower górski.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – drużyna z ZSP nr 1 w Brzesku
II miejsce – drużyna z ZSP w Czchowie
III miejsce – drużyna z ZSP w Czchowie

Zwycięzca indywidualnym Powiatowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego został Sebastian Kwaśny i otrzymał nagrodę główną – tablet.

Watro zauważyć, że po raz pierwszy w Turnieju Motoryzacyjnym wystartowały dziewczęta i znakomicie radziły sobie jako kierowcy. Z ZSP w Czchowie pionierkami zmagań zostały: Karolina Cępa, Edyta Cabała i Monika Smaga, natomiast z ZSP nr 1 w Brzesku Jagoda Krzywda.  Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy.

Turniej odbył się dzięki życzliwości: Starostwa Powiatowego w Brzesku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czchowie, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Auto Zelek – Blacharstwo i Lakiernictwo, Firmie Bus Impero – Rafał  Grabarz oraz Auto Kompleks Henryk Marszałek – mechanika samochodowa w Czchowie.