Razem Możemy Więcej!

2016-04-22 11:22
Razem Możemy Więcej!

Uczestnicy warsztatów to uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie, uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale oraz ich rówieśnicy z monachijskiej szkoły Realschule Ismaning. „Razem możemy więcej” to przedsięwzięcie opierające się na międzynarodowej wymianie uczniów. Działanie ma charakter integracyjny oraz edukacyjny. Polska i niemiecka młodzież ma niepowtarzalną okazję poznać bliżej kraj swoich najbliższych sąsiadów – kulturę, mentalność, historię, atrakcje turystyczne itp. Najcenniejszy jest jednak kontakt z żywym językiem obcym. Uczniowie, komunikując się ze sobą, poprawiają i pogłębiają swoje wiadomości językowe.
Podczas pobytu młodzież współpracowała w czterech różnych grupach warsztatowych: wiklina, media, graffiti, gips. Kilkudniowy proces twórczy przebiegał pod czujnym okiem opiekunów oraz specjalistów w danej dziedzinie artystycznej.

Na zakończenie projektu, efekty kreatywnej pracy uczestników wspólnie podziwiać mogli przedstawiciele oraz dyrekcja szkół, kierownictwo Starostwa Powiatowego w Krakowie – członek Zarządu Arkadiusz Wrzoszczyk oraz dyrektor Wydziału Edukacji Lidia Pycińska, a także gospodarze Powiatowego Centrum Edukacji – dyrektor Krystian Sroka oraz wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg.