Niezwykła morska przygoda

2016-02-08 10:29
Niezwykła morska przygoda

Akademia to wyjątkowy projekt. Młodzież wyłoniona w procesie rekrutacyjnym przez5 miesięcy realizowała zgłoszony przez siebie projekt lokalny pod okiem profesjonalnego tutora. Podczas tygodniowego wyjazdu letniego pod Warszawę uczniowie przeszli trening z zarządzania projektami według profesjonalnych standardów. Dodatkowo wszyscy otrzymali 10-miesięczne stypendium. W pierwszej edycji Akademii Liderówwzięły udział 32 osoby z całej Polski.

Zwieńczeniem pracy społecznej uczniów był właśnie rejs Pogorią. Podczas jego trwania uczniowie przeszli kurs żeglarstwa pod okiem wymagającej załogi oraz odwiedzili trzy porty na Morzu Śródziemnym: Loano, Portovenere i Korsykę. Jak mówi sam Andrzej to była przygoda życia ale mamy nadzieję, że przed nim jeszcze wiele takich niespodzianek!