System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

2015-11-27 12:44
System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Należy pamiętać, że wobec nasilających się prób wyłudzeń z wykorzystaniem cudzej tożsamości, samo zgłoszenie utraty dokumentów na Policji czy w urzędzie już nie wystarcza!

Powinno się jak najszybciej, dla własnego bezpieczeństwa oraz ochrony swojego mienia, zgłosić to w Banku, składając stosowny wniosek o dokonanie zastrzeżenia w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

ZASTRZEGANIE DOKUMENTÓW JEST MOŻLIWE WYŁĄCZNIE W BANKACH (KILKANAŚCIE TYSIĘCY PLACÓWEK W CAŁYM KRAJU).

Co robić w przypadku utraty dokumentów?

• Natychmiast zastrzec je w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.
  • Powiadomić Policję (gdy utracono je w wyniku kradzieży).
  • Zawiadomić najbliższy organ gminy lub placówkę konsularną i wyrobić nowy dokument.

Gdzie i jak zastrzegać?

• W każdej placówce swojego Banku.
  • Jeżeli ktoś nie posiada rachunku bankowego, powinien udać się do Banku przyjmującego zastrzeżenia także od osób nie będących Klientami danego Banku.

Więcej informacji: www.dokumentyzastrzezone.pl