Powiat przygotowany do zimy

2013-11-06 11:02
Powiat przygotowany do zimy

Spotkanie poświęcone było koordynacji działań gmin, służb, inspekcji, straży na wypadek wystąpienia na terenie naszego powiatu ekstremalnych warunków zimowych. Posiedzenie prowadził starosta brzeski Andrzej Potępa.

- Podczas spotkania przedstawiono informacje dotyczące przygotowania do organizowania pomocy osobom potrzebującym wsparcia w okresie zimy. Omówiono też zagadnienia dotyczące funkcjonowania komunikacji i transportu, placówek oświatowych, zwracając uwagę na dowóz dzieci do szkół. Poruszono też zagadnienie dotyczące zapewnienia w zimie warunków bezdomnym zwierzętom – mówi Mieczysław Chałasa, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Kolejnym punktem były informacje dotyczące przygotowania do okresu zimowego: służb energetycznych, ciepłowniczych, gazowniczych oraz zakładu wodociągów i kanalizacji. Przedstawiono również informacje dotyczące urządzań hydrotechnicznych do funkcjonowania w warunkach zimowych, w tym stan wałów przeciwpowodziowych.

Szczególną uwagę poświęcono kwestii zimowego utrzymania dróg oraz niezwykle groźnemu i coraz powszechniejszemu zjawisku zatruć dwutlenkiem węgla. W ramach przeprowadzonego posiedzenia  ustalono, iż powiat brzeski jest w wystarczającym stopniu przygotowany na nadchodzący okres zimowy.