Coroczna akcja „Zwalniam przed szkołą”

2015-08-24 11:20
Coroczna akcja „Zwalniam przed szkołą”

Zgodnie z porozumieniem zawartym na spotkaniu, na terenie powiatu brzeskiego akcja zostanie przeprowadzona w dniu 1 września w godz. 7:45-11:00, w rejonie Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach. Placówka ta została wytypowana z uwagi na umiejscowienie: przy drodze W768 o znacznym ruchu kołowym (w szczególności pojazdów ciężarowych dowożących materiał na budowę zjazdu z autostrady i modernizację linii kolejowej) oraz brak pełnych ciągów chodnikowych zapewniających bezpieczne korzystanie z drogi przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci wraz z przedstawicielami Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego zorganizują w pobliżu szkoły posterunek stały. Poprzez rozmowy z kierowcami i wręczanie im ulotek policjanci zachęcać będą do respektowania zasad bezpiecznej jazdy. Ma to zwrócić uwagę kierowców na bezpieczeństwo dzieci, które – po dwumiesięcznej przerwie – wracają do szkoły.

Działania wpisują się w założenia corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, której realizatorami są policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego. Tegoroczna edycja działań zaplanowana została na pierwszy tydzień września. Szerzej o tej akcji – wkrótce!

Źródło: www.brzesko.policja.gov.pl