Powiat Brzeski wyróżniony w konkursie Samorząd Równych Szans

2015-08-20 09:03
Powiat Brzeski wyróżniony w konkursie Samorząd Równych Szans

Powiat Brzeski został wyróżniony za projekt: Teatr i Wędkarstwo inaczej, realizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy Nadzieja w Brzesku.

Celem przeglądów teatralnych osób niepełnosprawnych jest przede wszystkim ujawnienie i rozładowanie zablokowanych emocji i napięć, co z punktu widzenia  terapii ma ogromne znaczenie. Przegląd twórczości teatralnej osób niepełnosprawnych zorganizowany jest corocznie od 2012 r. i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Udział w prezentacjach teatralnych to wcielanie się w role, praca zespołowa, poprawa pamięci, nauka poprzez zabawę. Teatroterapia jest jednym z podstawowych elementów terapii osób niepełnosprawnych. Prawie w każdej instytucji, każdym ośrodku służącym osobom niepełnosprawnym są grupy teatralne. Dzięki takim przeglądom mają oni okazję przedstawić swoje osiągnięcia na szerszym forum.

Niepełnosprawni nie mają zbyt wielu okazji do wspólnych spotkań.  Sport jakim jest wędkarstwo pozwala się wyciszyć i zrelaksować, może być uprawiany przez osoby niepełnosprawne nawet ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Propagowanie wędkarstwa wśród niepełnosprawnych przyczynia się do promocji  zdrowego trybu życia, spędzania wolnego czasu na łonie natury.