Nowoczesne wyposażenie pracowni w ZSP Nr 2 w Brzesku

2015-07-09 14:45
Nowoczesne wyposażenie pracowni w ZSP Nr 2 w Brzesku

Kompleksowo udało się wyposażyć 5 stanowisk uczniowskich - stoły z panelem montażowym, zestawy komputerowe z oprogramowaniem do symulacji obwodów elektrycznych oraz elektronicznych, aparaturę kontrolno-pomiarową oraz narzędzia.

W ramach projektu uczniowie uzyskali możliwość  wykorzystania w praktyce możliwości multimedialnej platformy edukacyjnej.
Zrealizowano również dostawę wyposażenia ogólnodydaktycznego – projektor z ekranem rozwijanym elektrycznie, tablicy suchościeralnej, tablica flipchart, biurka oraz zestawu komputerowego z drukarką dla nauczyciela.

Projekt był realizowany równolegle w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku w okresie od 9 lipca 2014 do 30 czerwca 2015 roku.
W miesiącu czerwcu 2015 r. zakończyły się dostawy sprzętu oraz odbyły się  szkolenia kadry pedagogicznej ZSP Nr 2 w Brzesku, które miały na celu prezentację możliwości zakupionego sprzętu, zastosowania oprogramowania symulacyjnego w dydaktyce układów elektrycznych i elektronicznych, przedstawienie, przeznaczenie oraz obsługa multimedialnej platformy edukacyjnej.

Współfinansowane w ramach projektu szkolenie pozwoli wykorzystać innowacyjne narzędzia w nauczaniu przedmiotów elektrycznych oraz elektronicznych
Koordynatorem działań związanych z realizacją projektu w naszej szkole jest wicedyrektor - mgr inż. Krzysztof Obal.

Projekt nr MRPO.01.01.02-12-072/14  Modernizacja i wyposażenie bazy dydaktycznej kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Brzeskiego jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.