„Spalam kalorie – nie odpady”

2015-03-26 11:34
„Spalam kalorie – nie odpady”

Hasłem “Spalam kalorie - nie odpady” organizatorzy pragną zwrócić uwagę na temat właściwych zachowań proekologicznych. Udział w imprezie każdego biegacza niezależnie od wieku to również realne polepszenie jakości powietrza w Małopolsce ponieważ wiąże się z przekazaniem na rzecz Tatrzańskiego Parku Narodowego tyle sadzonek drzew ile osób weźmie udział w Biegu.

Finał imprezy odbędzie się w Parku Jordana. Tam odbędzie się  piknik “Poznajemy małopolskie parki narodowe” zorganizowany przez Tatrzański Park Narodowy. Współorganizatorami wydarzenia są: Pieniński Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Magurski Park Narodowy, Ojcowski Park Narodowy, a także Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Organizatorzy będą pokazywać możliwości edukacyjne Parków Narodowych, a także promować będą m.in. swój najnowszy projekt - Przyjaciel Parku Narodowego. Piknik odbędzie się w godzinach od 11.00 do 16.00.

Zapisy do udziału w biegu odbywają się poprzez stronę www.eko-bieg.pl