Nowy most

2012-06-21 09:04
Nowy most

Most w Uszwi został wybudowany w latach 60- tych ub. wieku. Od tego czasu był doraźnie remontowany. Po moście mogą jeździć tylko samochody osobowe. Takie ograniczenia wprowadzono dla bezpieczeństwa już kilka lat temu.

Stary most będzie rozebrany. Droga jednak nie będzie zamknięta, będzie przejazd technologiczny. Budowa nowego mostu rozpocznie się początkiem lipca. – Zakres robót przewiduje budowę mostu żelbetowego posadowionego na palach wielkośrednicowych długości 13 m o przęsłach z prefabrykatów strunobetonowych zespolonych z płytą długości 20, 4 m. Długość całkowita to 32 metry – informuje Grzegorz Wołczyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Brzesku.

Budowa mostu będzie kosztowała około dwóch milionów złotych. – Początkiem roku złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Na realizację zadania z subwencji ogólnej budżetu państwa powiat otrzyma milion złotych. Drugi milion dołoży z własnego budżetu – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.
Nowy most będzie gotowy do końca listopada. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych w Brzesku.