Nagroda im. Mariana Korneckiego

2015-03-03 09:58
Nagroda im. Mariana Korneckiego
  • dbałości o zachowanie zabytkowych obiektów architektury drewnianej, ich utrzymanie i należyte wykorzystanie, w tym zapobiegania zagrożeniom mogącym powodować ich niszczenie,
  • adaptacji zabytkowych obiektów architektury drewnianej do nowych funkcji związanych z turystyką, kulturą i nauką oraz na inne cele publiczne,
  • adaptacji zabytkowych obiektów architektury drewnianej do celów mieszkaniowych i działalności gospodarczej,
  • przeprowadzonych prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkowych obiektach architektury drewnianej,
  • badania i dokumentowania zabytkowych obiektów architektury drewnianej,
  • promocji zabytkowych obiektów architektury drewnianej,
  • "ożywiania" zabytkowych obiektów architektury drewnianej poprzez m.in. organizację koncertów, wystaw i innych wydarzeń artystyczno-kulturalnych i naukowych.

Zgłoszenia do Nagrody mogą być składane przez członków Kapituły Nagrody oraz przez niżej wymienionych wnioskodawców:

• instytucje i organizacje pozarządowe realizujące zadania statutowe w sektorze kultury i ochrony zabytków,
  • instytucje kultury,
  • stowarzyszenia i izby konserwatorów zabytków,
  • podmioty gospodarcze prowadzące działalność w zakresie konserwacji zabytków i dzieł sztuki,
  • dyplomowanych konserwatorów zabytków i dzieł sztuki,
  • uczelnie wyższe,
  • kościoły i związki wyznaniowe,
  • jednostki organizacyjne administracji publicznej, samorządowej i rządowej,
  • organy administracji samorządowej.

Wyboru Laureata Nagrody dokonuje Zarząd Województwa Małopolskiego stosowną uchwałą na podstawie rekomendacji ujętych w treści protokołu przedstawionego przez Kapitułę Nagrody.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dostarczenie zgłoszenia do nagrody na formularzu stanowiącym załącznik do regulaminu konkursu (dokumenty do pobrania w zakładce "Procedury"). Zgłoszenia do Nagrody składa się osobiście lub za pośrednictwem poczty (decyduje data doręczenia) w terminie do dnia 20 marca w roku, w którym konkurs jest ogłaszany. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją przez wnioskodawcę regulaminu konkursu. Nie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest równoznaczne z brakiem możliwości wzięcia udziału w konkursie. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dotyczy osób fizycznych. Dopuszcza się możliwość ponownego rozpatrzenia zgłoszeń do nagrody złożonych w poprzedniej edycji Nagrody.

Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej oraz pod numerem telefonu: (12) 63 03 305.

KARTA ZGŁOSZENIOWA