ZSP nr 2 w programie UE Erasmus+

2014-11-19 15:03
ZSP nr 2 w programie UE Erasmus+

Otrzymane środki pozwolą na przeszkolenie 22 osób, w tym nauczycieli przedmiotów zawodowych i ogólnych, wicedyrektora, pedagoga oraz doradcy zawodowego. Działania projektowe odbywać się będą w okresie od 01.10.2014 r. do 30.09.2016 r. Zaangażowani w projekt nauczyciele odbędą kursy językowe w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Zaplanowano dla nich udział, aż w 59 szkoleniach zagranicznych. Celami nadrzędnymi tych wyjazdów jest udoskonalenie przez uczestników wyjazdów znajomości języka angielskiego, poznanie metody zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu (CLIL), doskonalenie metod pracy poprzez obserwację pracy w placówkach angielskich oraz wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami szkoleń. Będzie to też okazja do nawiązania nowych kontaktów zawodowych.
Głównymi efektami działań projektowych będzie utworzenie już w roku szkolnym 2016-2017 klas technikum, w których przedmioty zawodowe i ogólne nauczane będą częściowo lub w całości w języku angielskim z wykorzystaniem metody zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Innym skutkiem będzie podejmowanie przez nauczycieli ZSP nr 2 aktywnej współpracy zagranicznej, w zakresie wymiany doświadczeń z innymi szkołami i instytucjami w Europie, a nawet świecie, poprzez organizowanie uczniom praktyk zagranicznych, udziału w wymianach zagranicznych, programach i projektach finansowanych ze środków unijnych, itp. Autorem i pomysłodawcą projektu jest nauczyciel matematyki i informatyki, Michał Jemioło, który równocześnie pełni rolę koordynatora projektu.